מפוחים תעשיתיים

בלא מעט מפעלים, מסעדות, בתי עסק וסדנאות אחרות אנחנו יכולים למצוא מפוחים תעשייתיים. מפוחים אלו מטרתם לשמור על אוויר נקי בחדר ובמקום בו מתבצעת העבודה באופן ישיר. כך גם העובדים וגם החומרים השונים איתם בהם משתמשים בעת העבודה, אינם נפגמים.

הרעיון של מפוחים באופן כללי, איננו שייך רק לעולם התעשייתי, אנחנו מכירים אותו גם מהעולם הביתי, כלומר, אנחנו יכולים לראות שימוש הולך וגובר במפוחים, הן בפינות אוכל והן בחדרי שירותים ביתיים מסוגים שונים. אך כשמדובר על שימוש תעשייתי, אנחנו יכולים לראות מפוחים בקנה מידה גדול יותר, ובוודאי כשמדובר במפוחים חזקים הרבה יותר מאלה שנמצאים בבתים פרטיים.

סוגי מפוחים ומשמעויות השימוש בהם

אנחנו יכולים למצוא, כאמור, מפוחים תעשייתים מסוגים שונים. החל ממפוחים בכניסה בודדת, כלומר, כאלה שעובדים על פתח יחיד, וכן מפוחים תעשייתים בכניסה כפולה, כאלה אשר עובדים על שני פתחים, אותם נהוג להתקין בין חדרים שונים.

לצד מפוחים בכניסה כפולה או בודדת, אנחנו יכולים למצוא מפוחים על פי פרמטרים אחרים, למשל, מפוחים שמיועדים לתאים אקוסטיים וחדרים נקיים, מפוחים ניידים שמיועדים לשימוש במגוון רחב של אזורים, מפוחים קווים, מפוחי PVC, מפוחים לפינוי עשן (מיועד למסעדות או מפעלים בהם נהוג להשתמש בחומרים דליקים), מפוחים לסינון חומרים מסוכנים ועוד. כמו כן ניתן למצוא מפוחים בהנעה ישירה, כאלה שממונעים באמצעות רצועות, מפוחים שמיועדים לטמפרטורות גבוהות מאוד (למשל 200 ו-400 מעלות) ועוד.

תפקידם של המפוחים הוא כאמור לאפשר לכניסה של אוויר נקי לחדר, והוצאתו של אוויר מלוכלך ו/או רעיל החוצה. נהוג להתקין מפוחים תעשייתים כמעט בכל מקום מפעל או בית עסק אחר, בהם יש שימוש במכשירים ובציוד ממונע שיוצר עשן או מחדיר חומרים שונים לאוויר, כך אפשר לשמור על אוויר צלול ונקי ללא מזהמים. חשוב לציין, מדובר לא רק באלמנט חשוב לבריאות העובדים אלא מעבר לכך, הוא נועד לשמור על סביבה נקייה, זו הסיבה שאותם מפוחים אמורים לעמוד בתקנים מאוד מחמירים של מכוני התקנים וכן מפעלים ובתי עסק שונים, חייבים להתקין מפוחים אלו.

לפני סיום חשוב לומר, מלבד המפוחים עצמם, הרי אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של משתיקי קול עבור אותם מפוחים, משתיקים אלו מיועדים לאפשר לנו לבצע את העבודה בצורה טובה ורגועה מבלי שהמפוחים יפריעו לנו. שכן סביבת עבודה בריאה היא לא רק סביבה נקייה ממזהמים אלא גם כזו שנקייה מרעשי רקע.