מיכלי פלסטיק למים

מיכל פלסטיק למים הוא מוצר חשוב במיוחד במדינה בה מים אינם נמצאים בשפע (על אף ההתפלה שישנה בשנים האחרונות). לכן, כל אמצעי לאגירת מים ושמירתם בצורה טובה שתאפשר שימוש מאוחר הוא חיוני. מיכל פלסטיק למים יכול להיות שימושי לצורך חיסכון במים הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי ולסייע בתהליכים שונים בתעשיה להם נדרש שימוש במים.

יתרונותיו של מיכל אגירת מים

מיכלי מים הם מיכלים אטומים המגיעים בגדלים שונים, החל ממספר ליטרים בודדים לשימוש לצרכים ביתיים ועד 2000 ליטרים שנמצאים בשימוש במפעלי תעשיה גדולים. מיכלי פלסטיק למים הם חסינים במיוחד בפני תנאי מזג אויר קיצוניים או תנאים לא נוחים כמו חום או לחות שישנם במפעל. מיכלי מים אלה הם אטומים לחלוטין בפני חיידקים או גורמים מזהמים אחרים. כך, מים נשמרים במצב טוב בתוכו זה במשך חודשים רבים. יתרון נוסף של מיכלי פלסטיק למים על פני מיכלי מים אחרים הוא משקלם הנמוך. מיכל מפלסטיק שוקל מעט מאוד ביחס לגודלו ולכן הוא קל לנשיאה ולהעברה ממקום למקום. מיכלי מים אלה יכולים בקלות לעבור שימוש חוזר ובכך להיטיב עם הסביבה. ניקוי המיכל הנ"ל הוא קל ופשוט ולכן יש אפשרות להשתמש בו שנית לאחר חיטויו. מלבד שימוש בו לצרכים תעשייתיים, מיכל מים יכול לשמש כמאגר מים לשעת חירום או במהלך טיולים.

מיכלי פלסטיק למים בצורות שונות

ישנם מיכלי מים שצורתם כצורת דוד ויש מיכלים בצורת קובייה. המיכלים עשויים חומרים שונים. כדי לבחור מיכל פלסטיק למים המתאים לכם ולצרכיכם יש לבדוק קודם כל מהו הגודל הרצוי לכם. כדאי לבחור מיכל מים חזק ועמיד אשר יחזיק מעמד זמן רב. מיכלים העשויים פלסטיק ומוקפים ברשת מתכת מבטיחים חוזק ויציבות. במיוחד במיכלים גדולים יש לבחור מיכל הכולל ברז לשימוש קל ונוח יותר. יש מיכלים שניתנים להתקנה על הגג ויש כאלה שניתן להטמין באדמה לאגירת מי גשמים- בחרו במיכל שיכול להתאים לכאן ולכאן. וחשוב מכל- כדאי לבחור מיכל המיוצר על ידי חברה אמינה ובעלת ניסיון רב בתחום. זהו מוצר שאמור להחזיק לטווח ארוך ולכן כדאי לבחור במיכל המיוצר מחומרים איכותיים ועמידים ואף מעניקה זמן ממושך ככל האפשר של אחריות ותתקנו או תחליפו בשעת הצורך.

מיכל מים גדול

מיכל מים גדול עשוי בדרך כלל מחומר פלסטיק. השימוש העיקרי שלו הוא לאגירת מים והעברתם ממקום למקום בצורה בטוחה ונוחה. הוא נמצא בשימוש בתעשיות ומפעלים גדולים וגם בחלק מהבתים הפרטים. היתרון שמיכל מים גדול יכול להכיל ממאות עד אלפי ליטרים של מים. יתרון נוסף הוא שהמיכל ואטום לחלוטין ולא נכנסים לתוכו פסולת וחומרים רעילים וכך הוא שומר על איכות המים. בנוסף הוא חזק וגמיש מאוד ויכול להחזיק לשנים רבות. לפי התקן הישראלי מיכל מים גדול צריך להכיל את חומר הפוליפרופילן שהופך את המיכל לעמיד מאוד בפני תנאים קשים ומזג אוויר קיצונים. בנוסף המיכלים צריכים לעבור ניקוי וחיטוי יסודי על מנת שניתן יהיה לעשות שימוש חוזר בהם.